Citaat
Elk levend organisme is tegelijkertijd een fossiel. Het draagt tot in de microscopische structuur van zijn proteïnen, de sporen, zoniet de stigma’s van zijn voorouders.
Jacques Monod: Toeval en onvermijdelijkheid
The poetry of Science
Twee uitblinkende wetenschappers van vandaag, Richard Dawkins (evolutiebioloog) en Neil deGrasse Tyson (astrofysicus), praten over de schoonheid van de wetenschap. Dit gesprek werd opgenomen aan de Howard University van Washington DC, 28 september 2010. Deze conversatie is zo ontspannen dat ze zo plaats gehad zou kunnen hebben voor een haardvuur, ook zonder publiek. Over waarom de wetenschap niet alleen een optie is, maar de enige werkelijkheid is die we bezitten. Het filmpje duurt ongeveer een uur, daarna zijn er vragen van het publiek.
Klik hier om het op Youtube te zien
My Tweets
- RT @irislarisa: Poetins Rusland 2022 3 months ago
- RT @dsszzi: Update on Chornobyl Nuclear Power Plant: 750 kV ChNPP - Kyiv high-voltage line is currently disconnected due to the damage cau… 3 months ago
- RT @davelevitan: What if, instead of gas prices going up for everybody, oil companies simply made less money 3 months ago
- RT @goossen71: Al jaren een doorn in mijn oog. Het vele gebruik van stroom (dus ook gas) bij nacht. Al die verlichte kantoorgebouwen en s… 3 months ago
- RT @marcuschown: Most distant image of Earth, taken by NASA’s Voyager 1 spacecraft. Today, how about remembering that we're all on this dot… 3 months ago
- RT @mbk_center: A Jewish Ukrainian family had four brothers. Three were murdered together with their father by the Nazis, only one, Semyon… 3 months ago
- RT @IAPonomarenko: I give you my word, next morning @OfficialSting will be elected a fighter emeritus by nearly 78% of Ukraine’s Territori… 3 months ago
Meest recente berichten
Archief
Laatste reacties
Populaire berichten & pagina’s
Categorieën
Tags
aarde antivries atp bacterie bacterien bijen bijensterfte biodiversiteit biofysica biologie black smokers bloemen carl zimmer co2 cognitie convergentie cyanobacteriën darwin DNA ecosysteem eiwit eiwitten embryo ENCODE epigenetica erfelijkheid eukaryoten evolutie evolutietheorie foto fotografie genduplicatie genoom geslachtscellen hemoglobine hydrothermale bronnen italie jumping genes junk-dna klimaat klimaatverandering koraal koraalriffen koralen kunst kwantumbiologie LUCA methylatie mutatie muziek natuurlijke selectie nick lane nucleotiden oorsprong van leven padua planten plastic pluripotente stamcellen prokaryoten protoeukaryoten RNA rna-wereld selectie symbiose transcriptie translatie transposons vakantie venetie virus vkblog wetenschap zandraket zon zuurstofBlogs I follow
Sites die ik volg
- Klimaatverandering
- Footnotes to Plato
- Zwervende gedachten
- mjusicamanti.wordpress.com/
- aandacht voor de musicus
- SangueVivo
- Microplastics
- Teaching Biology
- Scientia Salon
- Infinite forme bellissime e meravigliose
- Meneer Opinie
- The Cambrian Mammal
- Why Evolution Is True
- Evolution blog
- The Finch and Pea
- voelsprieten
- kuifjesimon
- The Amazing Comics Men
- Barbara Jansma
- Glaswerk
Blogroll
- 100_woorden
- Aad Verbaast
- Antoinette Duijsters
- Barbara Jansma
- blutch
- Discuss
- Gerdien de Jong
- Gert Korthof
- Get Inspired
- Get Polling
- Get Support
- Glaswerk
- kuifjesimon
- Learn WordPress.com
- Leonardo's blog: not a single footnote to plato
- Marnix Medema
- Meneer Opinie
- Ramirezi
- Rokus2000 (rondetijd)
- Sterrenstof
- Terrence
- Tsjok evodisku
- Tsjok45
- WordPress Planet
- WordPress.com News
Interessant weer.
In Nederland is men gelukkig nogal voorzichtig met het gebruik van antibiotica in vergelijk met ons omringende landen. Zeker de breed spectrum soorten.
Marketing heeft de boodschap inmiddels ook overgenomen. Dagelijks portie Activa, Yakult etc..
Je laatste paragraaf snap ik echter niet. Gezien het aantal infecties op OK’s etc lijkt me het niet raadzaam dan maar wat minder voorzichtig te zijn en rond te strooien met andermans bacteriën toch?
Aad, goed dat daar voorzichtig mee omgesprongen wordt. Toch hebben veel jongeren die 20 jaar geleden kind waren wellicht antibiotica gehad voor een griepje. Want er was een periode dat het voor alles gebruikt werd alsof het aspirine betrof.
De marketing maakt wellicht heel nuttige dingen, al is het de vraag of die yoghurt bacterien de juiste zijn voor jouw microbioom. Ook franse kaas als dessert is waarschijnlijk erg geschikt voor een goede darmflora want die schijnt, behalve bacterien, ook erg veel soorten ‘goede’ schimmels te bevatten.
De laatste paragraaf is inderdaad niet erg duidelijk. Wat ik eigenlijk bedoel is dat artsen het belang van het microbioom in moeten zien en er zoveel mogelijk aan moeten doen om dat gezond te houden. Ze zouden eigenlijk allemaal een cursus ‘medische ecologie’ moeten volgen.
Arme huisartsen. Ze moeten al zoveel weten. Ik heb een paar keer gemerkt dat ik meer van mijn ziekte wist dan de huisarts, omdat ik niets hoefde te weten van 100 andere patienten en omdat ik meer tijd had om alles uit te zoeken. Dat zal dus wel vaker voorkomen.
Knutselsmurf, huisartsen zijn inderdaad geen specialisten, het verbaast in dit geval dan ook niet dat zij niet alles weten van alle ziekten. Het zou wel prettig zijn als ze tenminste op de hoogte zouden zijn van deze nieuwste bevindingen, zodat ze met een andere mentatliteit bepaalde ziekten kunnen kijken.
Het voorbeeld van door antibiotica-veroorzaakte obesitas lijkt mij een belangrijk gegeven voor een arts.
Marleen, mooi. Bedankt voor de informatie. Een heel ander referentiekader om mee te kijken. Veelbelovend perspectief voor de toekoemst. Groet Angelqiue
Angélique, het is een hele andere manier van denken ten aanzien van bacterien. Het is inderdaad een veelbelovend onderzoek en we zullen er vast meer over horen.