Citaat
Elk levend organisme is tegelijkertijd een fossiel. Het draagt tot in de microscopische structuur van zijn proteïnen, de sporen, zoniet de stigma’s van zijn voorouders.
Jacques Monod: Toeval en onvermijdelijkheid
The poetry of Science
Twee uitblinkende wetenschappers van vandaag, Richard Dawkins (evolutiebioloog) en Neil deGrasse Tyson (astrofysicus), praten over de schoonheid van de wetenschap. Dit gesprek werd opgenomen aan de Howard University van Washington DC, 28 september 2010. Deze conversatie is zo ontspannen dat ze zo plaats gehad zou kunnen hebben voor een haardvuur, ook zonder publiek. Over waarom de wetenschap niet alleen een optie is, maar de enige werkelijkheid is die we bezitten. Het filmpje duurt ongeveer een uur, daarna zijn er vragen van het publiek.
Klik hier om het op Youtube te zien
My Tweets
- Eindelijk, na lange periode (dat ik Twitter niet meer verdroeg en er niet meer kwam) flink tegengeluid tegen Minnes… twitter.com/i/web/status/1… 5 days ago
- RT @FeringaLab: Proudly unwrapping the first copies of Alledaagse Moleculen - a book about the beauty of the molecular world https://t.co/W… 4 months ago
- RT @Rainmaker1973: Sunflowers are used to assist in clean up after a nuclear disaster. They are hyperaccumulators, capable of absorbing tox… 5 months ago
- RT @irislarisa: Poetins Rusland 2022 10 months ago
- RT @dsszzi: Update on Chornobyl Nuclear Power Plant: 750 kV ChNPP - Kyiv high-voltage line is currently disconnected due to the damage cau… 11 months ago
- RT @davelevitan: What if, instead of gas prices going up for everybody, oil companies simply made less money 11 months ago
- RT @goossen71: Al jaren een doorn in mijn oog. Het vele gebruik van stroom (dus ook gas) bij nacht. Al die verlichte kantoorgebouwen en s… 11 months ago
Meest recente berichten
Archief
Laatste reacties
Populaire berichten & pagina’s
Categorieën
Tags
aarde antivries atp bacterie bacterien bijen bijensterfte biodiversiteit biofysica biologie black smokers bloemen carl zimmer co2 cognitie convergentie cyanobacteriën darwin DNA ecosysteem eiwit eiwitten embryo ENCODE epigenetica erfelijkheid eukaryoten evolutie evolutietheorie foto fotografie genduplicatie genoom geslachtscellen hemoglobine hydrothermale bronnen italie jumping genes junk-dna klimaat klimaatverandering koraal koraalriffen koralen kunst kwantumbiologie LUCA methylatie mutatie muziek natuurlijke selectie nick lane nucleotiden oorsprong van leven padua planten plastic pluripotente stamcellen prokaryoten protoeukaryoten RNA rna-wereld selectie symbiose transcriptie translatie transposons vakantie venetie virus vkblog wetenschap zandraket zon zuurstofBlogs I follow
Sites die ik volg
- Klimaatverandering
- Footnotes to Plato
- Zwervende gedachten
- mjusicamanti.wordpress.com/
- aandacht voor de musicus
- SangueVivo
- Microplastics
- Teaching Biology
- Scientia Salon
- Infinite forme bellissime e meravigliose
- Meneer Opinie
- The Cambrian Mammal
- Why Evolution Is True
- Evolution blog
- The Finch and Pea
- voelsprieten
- kuifjesimon
- The Amazing Comics Men
- Barbara Jansma
- Glaswerk
Blogroll
- 100_woorden
- Aad Verbaast
- Antoinette Duijsters
- Barbara Jansma
- blutch
- Discuss
- Gerdien de Jong
- Gert Korthof
- Get Inspired
- Get Polling
- Get Support
- Glaswerk
- kuifjesimon
- Learn WordPress.com
- Leonardo's blog: not a single footnote to plato
- Marnix Medema
- Meneer Opinie
- Ramirezi
- Rokus2000 (rondetijd)
- Sterrenstof
- Terrence
- Tsjok evodisku
- Tsjok45
- WordPress Planet
- WordPress.com News
Mooi en bondig overzicht van de stand van zaken op EHEC gebied.
Ik ben weer helemaal door je bijgepraat.
Waarvoor mijn dank.
@Glaswerk, da’s waar ook, je was met vakantie.
Hier kwam er voortdurend alarmerend nieuws binnen dat niet altijd even duidelijk was.
De Engelsen (Nature en Guardian) hadden opnieuw de beste uitleg, die ik hier heb samengevat.
Je bent net op tijd uit Frankrijk weg…
Ik had het al gelezen, toch dank!
Ik hoopte dat je er over zou schrijven.
Tja, het enige wat er op zit is hygiëne!!! Hygiëne en nog eens een keer…
Want de voorspelling is, dat er nog heel wat andere bacteriën zitten aan te komen, ook allemaal resistent.
Voedsel goed koken!
Heb ik een vraag. Hoe lang duurt het voordat anti-biotica uit je lichaam verdwenen is?
@Gus, waar heb je dit eerder gelezen? Het kostte mij erg veel moeite om deze informatie bij elkaar te brengen.
Resistentie wordt een enorm probleem.
De antibiotica zijn zo goed als op. Men is naarstig op zoek naar andere middelen.
Geen idee hoe lang het duurt tot antibiotica verdwenen zijn. Ik denk binnen twee dagen. De gevolgen, een uit evenwacht gebrachtte darmflora kan wel wat langer duren.
In het geval van mensen met een EHEC-besmetting kan het gebruik van antibiotica fataal zijn. De antibiotica doden de bacteriecellen waardoor alle toxinen vrijkomen. Dit verergert de situatie alleen nog maar.
Heel goed uitgelegd, we moeten ophouden met die veeindustrie, al was het maar vanwege al de medicatie die daarbij nodig is.
Dank je @Antoinette, het is inderdaad om misselijk van te worden. Gisteravond zijn er in Italie 5 ton !!! hamburgers in beslag genomen. Walgelijk die hoeveelheden.
Ben je vegetarisch? Ik eet hooguit drie keer per week vlees maar meestal minder.
Pierra,
Natuurlijk wordt er nu gewezen naar de vleesindustrie en het bizarre intibioticagebruik daar, de bron van de recente EHEC-vergiftiging wijst in de richting van een taugé-kweker. Hoe hygienisch is daar gewerkt ? Hoe is die bacterie daar in de eerste plaats terecht gekomen ?
En de vraag die deze week op twitter te lezen was (via de Rational Optimist) :” Waarom is het in (milieu)activistenland zo oorverdovend stil ? De olieramp in de Mexicaanse Golf en de nucleaire ramp in Japan hebben samen minder doden veroorzaakt dan één taugé-kwekerij in Duitsland.”
Een doordenkertje wat mij betreft,
@ing St Hawk,
Misschien begrijp ik Matt Ridley niet helemaal. Niemand weet hoe de EHEC in de taugé terecht zijn gekomen, maar er is beweerd dat een besmet persoon deze groenten manipuleerde of dat het grondwater besmet was. Deze besmettingen komen heel waarschijnlijk door uitwerpselen van dieren. In dit geval is het een kwestie van pech (en slechte persoonlijke hygiëne) en heeft het eigenlijk niet veel te maken met het feit dat dit een organische kwekerij was (?)
Pierra, ik eet al heel lang geen vlees, nog vis en drink sojamelk ook matig en er moet opstaan waar de soja vandaan komt, eventueel eens een bio ei. liefs van kippen die nog in een tuin lopen.
Twee aardige linkjes over een neefje van EHEC uit 2003/2004:
http://www.rivm.nl/infectieziektenbulletin/bul1507/art_nederland.html
http://www.rivm.nl/infectieziektenbulletin/bul1502/veld_soepballetjes.html
Pierra in de VK stond het laatst. Het hele artikel uitgeplozen, werkelijk.
De veronderstelling is, puur hygiëne. Er zijn miljoenen bacteriën in darmen, 1tje er van die weer via onze mond (ons zelf) of mest van een dier kan al fataal zijn.
M.a.w. altijd handen wassen ‘voordat’ er gekookt gaat worden. En tijdens als je met bijv. kip bezig bent.
Dus niet ff afspoelen,
Wassen met zeep, 15 seconden is al genoeg.
Om de dag handdoek in de keuken verwisselen enz. enz.
Ik kom er nog op terug, got to dash 🙂
Te veel overdreven hygiene is echter ook niet zo gezond
-denk bijvoorbeeld aan mensen met smetvrees
of
“veel prozaischer” ;
-Toevallige blootstelling aan allerlei in onze omgeving veel voorkomende kiemen en micro-organismen laat ons immuumsysteem toe om verworven immumiteit op te bouwen ….
– …we leven in geen steriele omgeving , maar we moeten ook niet ons zonodig voortdurend en grondig desinfecteren … maar uiteraard is handen wassen wel degelijk een must …
Ook symbionten die op een verkeerde plaats in ons lichaam terechtkomen(denk bijvoorbeeld aan acuut geworden appendicitis ) kunnen daardoor veranderen in dodelijke pathogenen …
En tenslotte is ons microbioom er ook nog als een levensnoodzakelijk onderdeel van ons levend organisme …
Tsjok, natuurlijk heb je gelijk. Overdrevenheid… Ik heb iemand gekend en die had smetvrees. Pffft.
No fun. Die durfde nog geen deurkruk aan te raken.
Ik las dat de doktoren/onderzoekers nog steeds voor een raadsel staan waar de Ehec vandaan komt.
Het gaat nu om Rucola-topjes/kiemen?
’t zou best een kunnen dat het even misterieus verdwijnt als dat het gekomen is.
Hoi Pierra,
Ik ben een tijdje weggeweest en daardoor heb ik je volgens mij nog niet verteld dat je de overgang naar worldpress goed gemaakt hebt. Ook hier zal ik je weer gaan volgen en ik zie al dat ik veel leeswerk moet inhalen. Dit stuk is ook weer goed geschreven 🙂
Ha Terrence, leuk om je hier weer te zien. Ik lees dat je geslaagd bent. Geweldig !
Fijn dat je nu weer wat tijd hebt om te bloggen want zonder VKblog is het een stuk rustiger geworden, iets te rustig.
Tot gauw,
Pingback:Escherichia coli « Tsjok's blog